< < Bu Şehirler Göçmen Çekmek İçin Ev ve Para Veriyor - Posta Paylaş

Bu Şehirler Göçmen Çekmek İçin Ev ve Para Veriyor

Dünyada bazı kentlerde yaşamak ateş pahası iken ABD ve Kanada'daki bazı kentler insanları kendine çekmek için bedava arsa tahsis ediyor. Ev yapmak için de üstüne para veriyorlar.

ABD'deki Alaska, Kansas, Detroit, Maine, Nebraska ile Kanada'daki Saskatchewan gibi kentler, ekonomilerini canlandırmak ve azalan nüfuslarını artırmak için insanlara arsa ve para teklif ediyor. İşte o altı kent...

1. Alaska eyaleti 1976 yılından beri sakinlerine aylık nakti yardım veriyor. Aylığı neredeyse 1250 doları bulan yardım paraları kentteki büyük petrol şirketleri tarafından karşılanıyor. Yardımın amacı kente göçü özendirmek ve ekonomiyi canlandırmak.

2. 1900'lerden beri nüfusu giderek azalan Kansas ise, eyalete göç edenlere arsa tahsisinde ve ev yapımında yardım sunuyor. Eyalete bağlı Osbourne ve Lincoln kasabalarında arsalar bedava veriliyor.

3. Michigan'daki Detroit kenti ise aşırı nüfus kaybını önlemek için ev yapanlara 150 bin dolara kadar yardım sağlıyor. Öğrencilere ise yıllık 2 bin 500 dolar yardım yapıyor.

4. Maine'e bağlı Camden kabasabı ise oturanların evlerini bedava restore ediyor.

5. Nebraska'daki Curtis kasabası da kente göç edenlere bedava arsa veriyor.

6. Kanada'daki Saskatchewan kenti ise göç çekmek için dışardan gelip kente yerleşenlere ve göçmenlere yedi yıllığına 20 bin dolar kredi veriyor. Arsa tahsisinde de kolaylıklar sağlıyor.

Benzer Öğeler (etikete göre)

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses