18 Mart Şehitler Günü

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL NECDET ÖZEL’İN
ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI
(18 MART 2012)

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

Bugün, bağımsızlığımızın timsali, milletimizin vatan uğrunda sergilediği fedakârlığın ve kahramanlığın bir destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 97’nci yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve gururunu, aziz şehitlerimize karşı vefa görevimizi yerine getirmenin mutluluğu ile birlikte yaşıyoruz.

Türk tarihinin dönüm noktalarından birini oluşturan Çanakkale Savaşı, yalnız Türk harp tarihinin değil, aynı zamanda dünya harp tarihinin de en önemli cephelerinden birisi olmuştur. Türk askerinin, erinden en üst komutanına kadar savaşın her safhasında gösterdiği dillere destan başarı, asil milletimizin kahramanlığının en güzel örneklerinden birini teşkil etmiş, Ebedî Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK gibi bir askerî dehanın tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır.

Bu savaşta kahraman şehitlerimiz, varoluş mücadelesi veren Türk milletinin özgür dünya milletleri arasında yerini almasının ve vatan toprakları üzerinde bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının temel harcını oluşturmuşlardır. Kutsal vatan toprakları uğruna hayatlarını hiçe sayan aziz şehitlerimizin bu asil ve örnek davranışlarını anmak ve yeni nesillere aktarmak en büyük borcumuzdur.

Türk Silahlı Kuvvetleri; ecdadının manevi mirasından, eşsiz zaferlerle dolu şanlı tarihinden ve asil Türk milletinin sevgisinden aldığı güç ve azimle; dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğrunda her türlü fedakârlığı sergilemeye devam edecektir.

Bu vesileyle, kısa süre önce meydana gelen elîm uçak ve helikopter kazaları sonucunda kutsal görevlerini ifa ederken şehit olan Türk Yıldızları Akrobasi Timinde görevli pilotumuz ile Kabil Bölge Komutanlığında görevli on iki kahraman personelimize şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim.

Varoluşumuzun, birlik ve beraberliğimizin ve vatan sevgimizin ölümsüz sembolleri olarak gönlümüzde yaşattığımız aziz şehitlerimizi; başta Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizden ebediyete intikal etmiş olanları, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle bugün bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anar; hayatta olan tüm gazilerimize sağlıklı ve mutlu günler temenni ederim.

Necdet ÖZEL
Orgeneral
Genelkurmay Başkanı

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses