PADİŞAHLARI ANLAMAK - Posta Paylaş

PADİŞAHLARI ANLAMAK

edip_yagmurluKanuni Sultan Süleyman’ın ne gibi bir iktidar hırsı olabilir ki, göz bebeklerini öldürtsün. Zaten, dünyanın en büyük devletinde iktidar ve tek adam, yani Padişah daha ötesi yok, o gün için. Bundan daha büyük peygamberlik makamı var. O da Peygamber Efendimizle bitmiştir.

Kanuni Sultan Süleyman oğlunu, bugün bazı densizler uygunsuz dizi filim çevirsinler diye öldürmedi. Yine bazı cahiller bu uyduruk ve ne idüğü belirsiz dizilerden hareketle Osmanlı Padişahlarının yaptıklarını eleştirsinler diye de öldürmedi.

 

Osmanlı devleti kurulmamış olsaydı veya padişahlar can pareleri oğullarına ve kardeşlerine kıymasaydı kimse bugün densizlik bile yapamayacaktı. Bırak şunu bunu bu coğrafyada bir tek Türk ve Müslüman kalmazdı. Müslümanın kalmaması bu insanların umurunda değil, fakat ne yazık ki, bir tek Türk bile kalmazdı. Haçlılar hepsini kebap yapıp yerlerdi, zaten Hatay’da Müslüman Türkleri kebap yapıp şaraplarının yanında meze olarak yemeye başlamışlardı. Osmanlı Devleti kurulmasaydı Haçlılar, daha çoook Anadolu’yu çiğneyip geçeceklerdi. Tabi ki katliamlarla ve ırza musallat olarak. Sınır Macaristan’a kadar gitmeseydi Edirne, İstanbul elimizde kalır mıydı acaba. İstanbul nasıl alınacaktı, biz buralarda nasıl olacaktık. Bir düşünsenize akıl adamlar!

Osmanlı Hanedan Ailesi, Peygamber Efendimizin zamanında yaşamış olan ve ALLAH’IN kalbine ilham verdiği Korkut Ata tarafından ve Müfti-is Sakaleyn Kemal Paşazade tarafından ve daha bir çok Alim ve ulema tarafında “ALLAH tarafından seçilmiş aile olduğu ve onların kutsiyetinin, ne Şeyh Ede Balı da, ne Yunus Emre’de, ne de Hacı Bayram-ı Veli’de bulunmadığını” bildirirler. Bu insanlar, yani veli denilenler, Padişahların elini öpüp mansıp alırlardı. Arazi alırlardı. Yoksa, parasız, pulsuz kitaplarını nasıl yazacaklardı? Fikirlerini nasıl yayacaklardı? Ama bunu bu günkü zavallıların anlaması ne mümkün. Kaldı ki bu zatları günümüze kadar taşıyıp, yaşatan ve tanıtan yine Osmanlı Hanedanının kurmuş olduğu bu devlettir. Osmanlı Devleti olmasa ne Mevlana’yı kimse tanırdı, ne Yunus Emre olurdu ne bugünkü Türkiye Cumhuriyeti.

Fransız aliminin dediği gibi: “Bu gün Balkanlar ve Orta Doğu’da sular durulmuyorsa (ki durulmayacak bu kafayla gidersek;) Osmanlı Hanedanına ve Hansburg Hanedanına yapılan haksızlıktır. Malları mülkler ellerinden alınmış ve torunları bu gün fakru zaruret içinde yaşamaktadırlar. Bir yabancı bile bunları söylerken biz neler söylüyoruz. Yine yabancı tarihçiler, “Osmanlı Padişahları hiç bir şey yapmamış olsalardı sadece İSTANBUL’UN FETHİ onlara yeterdi” diyorlar.

Osmanlı Devletinin de, Selçuk ve diğer Türk Devletleri gibi dağılmaması için, Padişahlarımız, iktidar hırsı olan kardeşlerine ve oğullarına, yani gözlerinin nurlarına şehadet şerbeti içirtmişlerdir. İçleri yanarak katlettirmişlerdir. Kargaşa çıkıp devlet zayıflamasın diye. Tarihte bu kargaşanın sayısız örneği vardır. Sultan 2. ABDULHAMİT zamanında bile bu kargaşa yaşanmıştır. Kendi tarihine yabancı ve tarih bilgisinden yoksun insanların bunu anlamaması gayet normaldir. Fetret’i yaşamış bir devletin de, bu tedbiri almaktan başka çaresi olamazdı.

Bu konular çok uzun burası yeri değil. Ama şu kadarını bilelim ki,  tarihte bize tuhaf gelen her şey, bu günlerin selameti için yapılmıştır. Bazı safdiller Cumhuriyeti biz kurduk diyorlar; Halbuki Merhum Yılmaz Öztuna gibi bir çok tarihçi, “Cumhuriyetin temellerinin daha 1071 de atıldığını ve sağlam yapıya kavuşturulmasının da 1299 da olduğunu” yazmaktadırlar. Yine yabancı bir bilim adamı şöyle bir kehanette bulunur ki doğrudur: “İstanbul’u Türklerden alın Türkler başsız kalır ve Anadolu’da tutunamazlar” demiştir. Gayet doğru ve yerinde söylenmiştir. İşte sadece Padişahların İstanbul’u alması  yeterlidir.

Öldürülen Osmanlı Sadrazamlarına, haksızlık yapıldı diye, bugün savunmak kimsenin ne hakkı ne de haddidir. Çünkü bu insanları Padişahlar sadrazam yapmıştır.  Padişah istemeseydi İbrahim Paşa sadece bir kemancı olarak yaşayacak ve tarihin karanlığına gömülecekti. Aynı şekilde bugün veli, ozan dediğimiz ünlülerde Selçuklu dönemindeki gibi tanınmadan tarihten silineceklerdi.  Padişahlar, hiç bir insanı dinine kökenine bakmadan liyakatli ise en yüksek noktalara getirmişlerdir.  Sadrazam Makbul İbrahim Paşa bugün kendi idamını savunanlara eminim lanet okumaktadır. Çünkü bu insanlar isteyerek boyunlarını seve seve Padişah Alempenah için celladın ibrişimine uzatmışlardır.  Yalan tarihin yazdığı gibi uykuda boğdurulmamıştır. Damatlığı yalan olduğu gibi, bu da büyük bir yalandır. Sanki dünyanın o gün için en büyük adamı olan Kanuni Sultan Süleyman’a Sadrazamı boğdurmak çok güç bir iş midir ki, gece uykusunda boğdursun? Bugün, Padişahlarımızın yaptıklarını anlamak çok az insana has bir kabiliyettir. İnsanda Osmanlıyı anlayacak ruh lazımdır.

Bugün anlaşılmayan bir şey daha var, yalnız Osmanlıda değil, bütün dünyada ki, İmparatorluklarda her şey, ama her şey, canlı ve cansız imparatorların malıdır, yani Hanedanların özel mülküdür ve istedikleri gibi tasarruf edebilirler. Kaldı ki Osmanlı Padişahları bu haklarını batılılar gibi kanunsuz ve mesnetsiz olarak asla kullanmamışlardır. O günün insanları bunun bilincinde olduğu için canlarını seve seve vermişlerdir. Makbul İbrahim Paşada bunlardan biridir.

Çelebi Sultan Mehmet kardeşler savaşından sonra ( Az daha Osmanlı dağılıyordu) gencecik oğlu Şehzade Murat’ı Şeyh Bedrettin Komünist teröristin üzerine göndermedi mi? Çocuklarını mı esirgediler. Onlar ana kuzusu değil miydi? Onlar ciğer pare değil miydi? Fatih Sultan Mehmet iş olsun diye mi KARDEŞ KATLİ kanununu çıkardı. Fatih Sultan gibi Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olmuş, mütedeyyin Müslüman bir zat bu kanunla ahiretini mi karatacaktı? Nasıl böyle bir şey düşünülebilir? Zaten bu kanunun mehazı KURAN-I AZİM ŞAN’DIR.

Tabi bunu bugün, bu insanların anlaması hiç kolay değil. Hele ön yargılı olursan; hele tek satır tarih okumamışsan; hoş okuyanlar ne yapıyor? Osmanlının ruhunu özümsemeden ahkam kesiyorlar.

Şimdi biz kardeş katlini eleştiren bu vatandaşa desek ki, PKK terörü bitecek ama bir şartla: Sen oğlunun şehadet parmağının ucunu keseceksin. Acaba razı olur mu? Ne gezer, tırnağının derin kesilmesine bile razı olmayacaktır. Bırak tırnağını, o bölgede askerlik bile yaptırmaz. Kolay mı sadece iktidar hırsı için insanın oğluna kıyması? Padişahlar, bugünlerin hatırına nizam-ı alem için, çocuklarını, bağırlarına taş basıp katlederek, bugün bize sağlamış oldukları vezir koltuklarında, bir sağa bir sola dönerek havalı havalı konuşmak çok kolay tabi. Önemli olan bu millet için, bu vatan için ne fedakarlıklar yapabilirsin bunları söyle.

Bu gün biz burada rahatsız edilmeden oturuyorsak, bu Osmanlı Devletinin kurmuş olduğu sağlam yapıdandır. Halen Avrupa’da Osmanlı korkusu silinmiş değil. Birlik beraberlik oldu mu? Osmanlı yeniden geliyor diyorlar. Bugün ALLAH ondan razı olsun Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’den Avrupa ve Siyonistler niçin çekiniyor acaba? Ekonomi düze çıktı ülke ilerlemekte, eski Osmanlı günlerindeki Türkler geliyor diye titremekteler. Böyle bir düşünce olmadığı halde korkuyorlar, bir de olsa acaba ne olurdu?

Bazı zihniyetlerin bunu anlamasını beklemek safdillik olur. Çoğu da kasıtlı olarak Osmanlıyı kötülemektedirler. Bugün Osmanlı ve İslamiyet çıkışta bunun önünü kesmek için bazıları bilinçli yapmakta, bazıları da bilmeden düşmanın ekmeğine yağ sürmektedir.

ALLAH yar ve yardımcımız olsun.

Bu gün biz burada rahatsız edilmeden oturuyorsak, bu Osmanlı Devletinin kurmuş olduğu sağlam yapıdandır. Halen Avrupa’da Osmanlı korkusu silinmiş değil. Birlik beraberlik oldu mu? Osmanlı yeniden geliyor diyorlar. Bugün  Avrupa ve Siyonistler niçin çekiniyor acaba? Ekonomi düze çıktı ülke ilerlemekte, eski Osmanlı günlerindeki Türkler geliyor diye titremekteler. Böyle bir düşünce olmadığı halde korkuyorlar, bir de olsa acaba ne olurdu?

Bazı zihniyetlerin bunu anlamasını beklemek safdillik olur. Çoğu da kasıtlı olarak Osmanlıyı kötülemektedirler. Bugün Osmanlı ve İslamiyet çıkışta bunun önünü kesmek için bazıları bilinçli yapmakta, bazıları da bilmeden düşmanın ekmeğine yağ sürmektedir.

ALLAH yar ve yardımcımız olsun.

 

http://www.fikirhaber.com/padisahlari-anlamak.html

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses