halsizlik için

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu halsizlik için havuç – kuru incir kürü

Bu kürde 2 tane büyük havuç ve 20 tane kuru incir kullanılacaktır. Her ikisi de farklı kaplarda hazırlanacak ve daha sonra karıştırılacaktır.


Yarım litre klorsuz su tencere içinde kaynatılır. Su kaynamaya başladıktan sonra içerisine 2 tane taze ve gevrek olan büyük havuç, 4-5 cm uzunluğunda doğranıp ilave edilir. Bu havuç kürü, tencerenin ağzı kapatılarak ve kısık ateşte, 20 dakika haşlanır.

Bir başka tencere içerisinde ise yarım litre klorsuz su kaynatılır. Kaynamaya başlayan suyun içerisine 20 tane kuru incir, bıçakla birer kez kesilerek, ilave edilir. Tencerenin ağzı kapatılır ve 15 dakika kısık ateşte incirler haşlanır.

Farklı tencerelerde hazırlanan havuç ve kuru incir kürleri, fazla ılımadan, birbirine karıştırılır. Tencerenin dibinde kalan incirler kaşıkla ezilerek çıkarılan incir suyu da alınmalıdır. Hazırlanan bu havuç – kuru incir kürü bir cam şişe içerisine konduktan sonra buzdolabında saklanabilir. Şişedeki kür bittikçe yenisi hazırlanacaktır.

Yorgunluk ve halsizlik için hazırlanan bu havuç – kuru incir küründen 20 gün boyunca, her gün kahvaltıdan 15 dakika evvel (aç karnına) 1 su bardağı kadar içilerek tüketilir. 20 gün tamamlandıktan sonra 7 gün küre ara verilir ve bu ara bittikten sonra tekrar 20 gün daha küre devam edilir. Verilen ara hariç, toplam 40 gün boyunca kür içilecektir.

20 günlük kür bir seferde hazırlanmamalıdır. Şişedeki kür bittikçe yenisi yapılmalıdır. Ayrıca, kuru incirler tencereye atılmadan önce incirlerin üzerindeki beyaz pudra şekeri soğuk suyla yıkanarak temizlenmelidir.

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses