< < KARAYEMİŞ (TAFLAN) FAYDALARI - Posta Paylaş

KARAYEMİŞ (TAFLAN) FAYDALARI

* Antioksidan içerdiği ve kanser tedavisinde etkili olduğu belirlendi.
* Yapılan bilimsel çalışmalarda, adeta insülin görevi görmesi bakımından da başta şeker hastalığı gibi birçok hastalığa iyi geldiği belirlenen karayemiş, üreme hormonlarını geliştirme, sindirim düzenleme, demir eksikliğini giderme ve prostat problemlerini önleme gibi birçok hastalığın tedavisinde önemli rol oynuyor.


KARAYEMİŞ (TAFLAN) İN FAYDALARI:
Zengin antioksidan bileşenleri sayesinde birçok hastalığın oluşumu ve gelişmesini önlemesinde faydalı. Bu anlamda karayemiş ( taflan ) tüketiminin fayda sağlayacağı hastalıkların başında, alzheimer, diyabet, doku ve cilt hastalıkları, kanser, kalp-damar hastalıkları ve romatizmal hastalıklar geliyor. Karayemiş ( taflan )in antioksidan özelliğiyle aynızamanda yaşın ilerlemesiyle vücutta meydana gelen oksidaf zarar azalıyor, yaşlanma da gecikiyor. Karayemiş ( taflan ) iyi bir mineral kaynağıdır.
Daha çok bilinen adıyla taflan, namıdiğer karayemiş ( taflan ), Ülkemizde Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bol miktarda yetişen bir bitki. Özellikle şeker hastaları açısından bulunmaz bir nimet olan karayemiş ( taflan )in faydaları şunlardır;

* Antioksidan içerdiği ve kanser tedavisinde etkili olduğu belirlendi.
* Yapılan bilimsel çalışmalarda, adeta insülin görevi görmesi bakımından da başta şeker hastalığı gibi birçok hastalığa iyi geldiği belirlenen karayemiş ( taflan ),üreme hormonlarını geliştirme, sindirim düzenleme, demir eksikliğini giderme ve prostat problemlerini önleme gibi birçok hastalığın tedavisinde önemli rol oynuyor.
* Karayemiş ( taflan )ten elde edilen antioksidanların, vücudu oksidanların zararlıetkilerine karşı koruduğu, alzheimer, diyabet, doku ve cilt hastalıklarına karşı fayda sağladığı kaydedildi.
* Vücutta hücre yenilenmesini sağlayarak kansere karşı etkili olduğu belirlenen karayemiş ( taflan )in ilaç ve gıda endüstrisinde kullanılması için çalışmalar yapılıyor.
Taflan meyveleri meyve olarak yenmekte olup, yaprakları çay gibi demlenerek sinir bozukluklarına karşı, öksürük dindirici ve spazm kesici olarak kullanılmaktadır.
• Bir yemek tabağı dolusu olgun meyve, başta mide ülseri ve barsak tembelliği olmak üzere, sindirim sistemi rahatsızlıklarına 10 günlük kürler halinde kullanılır.
• Sabahtan aç karnına yenen 10 adet meyve hemoroide iyi gelir.
• Olgun meyvelerin suda kaynatılması ile ele geçen sıvı diüretik olarak, idrar tutukluklarında kullanılır.
• Bir miktar taze ya da kuru meyve, tohumları ile beraber ezilerek sabahları aç karnına yenirse, şeker hastalığına iyi gelir.
• Meyvelerin sıkılması ile ele geçen usare, mide ülserine, egzama ya karşı kullanılır.
• Meyveler çekirdekleri ( endokarp + tohum ) ile beraber toz edildikten sonra balla karıştırılıp, bronşit tedavisinde kullanılır.
• Meyvelerin yenmesi sigaraya karşı isteksizlik doğurur.

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses